Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W historycznym centrum Poczdamu rozpoczął się trzydniowy Jarmark Gwiazdkowy, który jest jedną z największych polskich imprez kulturalnych w całych Niemczech.
Celem corocznego wydarzenia jest połączenie tradycji jarmarków niemieckich z promocją bogatych polskich zwyczajów bożonarodzeniowych.

Jarmark Gwiazdkowy "bożonarodzeniowe spotkanie z Polską" przyciąga każdego roku tysiące mieszkańców z Berlina i Brandenburgii, a także licznych turystów z Polski i zagranicy. Istotną część wydarzenia stanowi obfity program kulturalny. Przy historycznym Kutschstallhof w samym sercu brandenburskiej stolicy wystąpi kilkanaście zespołów muzycznych i tanecznych z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Nie zabraknie też premierowych wykonań artystów polskiego jazzu i pokazów lokalnego folkloru. Polonijne i niemieckie chóry zaprezentują utwory z repertuaru kolędowego. Place przy dawnych pruskich stajniach królewskich zapełniły się straganami rzemieślników sprzedających tradycyjne rękodzieło.

Na odwiedzających czekają w Poczdamie także budki z bigosem, pierogami i barszczem. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują premier Brandenburgii Dietmar Woidke oraz ambasador RP w Niemczech Dariusz Pawłoś.

Polski Jarmark Gwiazdkowy w Poczdamie zakończy się w niedzielę wieczorem.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty