Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
8 dni oczekują kierowcy na przekroczenie granicy z Ukrainą w Hrebennem. W kolejce jest 870 ciężarówek.
Na przejściu granicznym trwa protest przewoźników. W normalnych okolicznościach czas oczekiwania na odprawę wyniósłby 2,5 doby.

W Dorohusku w kolejce stoi 470 pojazdów, a czas oczekiwania na odprawę to 4 dni. W normalnych okolicznościach ciężarówki odprawione zostałyby w niespełna dobę.

Od 6 listopada, na przejściach z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem trwa protest przewoźników. Polscy spedytorzy chcą między innymi wprowadzenia zakazu rejestrowania w Polsce firm transportowych z zagranicznym kapitałem oraz rozwiązania problemów z ukraińskim system kolejki elektronicznej.

W Dołhobyczowie w 12-godzinnej kolejce czeka 120 pojazdów, a w Zosinie w 2-godzinnej kolejce - 20 ciężarówek.

Na polsko-białoruskiej granicy w Koroszczynie na wyjazd z naszego kraju oczekuje 600 pojazdów. Czas oczekiwania na odprawę wynosi 18 godzin.

O północy ma zostać uruchomione dodatkowe polsko-ukraińskie przejście graniczne dla tirów wracających z Ukrainy "na pusto" w Uhrynowie - na wysokości polskiego Dołhobyczowa. Potwierdziły to ukraińskie władze. Wcześniej informował o tym polski rząd.

Obecnie przez przejście w Uhrynowie mogą przejeżdżać wyłącznie samochody osobowe i autobusy. Od północy będą mogły przejeżdżać także tiry, które rozładowały ładunek, jeśli ich masa nie przekracza 7,5 tony. Jak napisał ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow, przez Uhrynów każdej doby przejeżdżać ma 100 pustych ciężarówek. Dodał, że otwarcie przejścia jest pierwszym punktem w realizacji planu mającego na celu odblokowanie granicy i zmniejszenie kolejek na innych przejściach. Rozmowy na ten temat trwały w piątek.

Wczoraj zamiar uruchomienia przejścia dla pustych TiR-ów ogłosił wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

Od 6 listopada na przejściach granicznych z Ukrainą protestują polscy przewoźnicy. Domagają się przywrócenia systemu zezwoleń na wjazd do Polski dla ukraińskich ciężarówek.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty