Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
W amerykańskim Kongresie demokraci wciąż nie osiągnęli kompromisu w negocjacjach z republikanami w sprawie kolejnych transzy pomocowych dla Ukrainy.
Jeżeli do końca roku obie strony nie dojdą do kompromisu, to wsparcie wojskowe dla Kijowa może zostać wstrzymane.

Niewielki postęp poczyniono od czasu, gdy republikanie w Senacie zablokowali w środę projekt ustawy o wydatkach nadzwyczajnych, mający zapewnić miliardowe międzynarodowe fundusze dla Kijowa, ale także Izraela i bezpieczeństwa wewnętrznego amerykańskiej granicy z Meksykiem, skąd napływają nielegalni imigranci.

Republikanie, z których wielu jest coraz bardziej nieufnych wobec poziomu finansowania Ukrainy przez Waszyngton, wykorzystują wypracowywana ustawę do zaostrzenia kontroli imigracyjnej na granicy USA z Meksykiem.

Joe Biden wyraził pewną chęć wprowadzenia zmian w polityce granicznej w celu przyjęcia - jego zdaniem - kluczowego pakietu wsparcia dla Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i świata, ale to wciąż mało dla republikanów. - Kongres powinien jak najszybciej przegłosować ustawę, która nie przerwie wsparcia dla Ukrainy. Musi to zrobić do końca roku.

Jeżeli się tak nie stanie to republikanie dadzą Władimirowi Putinowi najlepszy prezent na święta, o jakim mógł wcześniej tylko pomarzyć - ostrzega Joe Biden. Biały Dom poinformował na początku tego tygodnia, że amerykańskie dostawy wojskowe na Ukrainę prawdopodobnie wyczerpią się do końca roku, jeśli nie zostaną udostępnione dodatkowe fundusze.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty