Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera.
Głosowało 449 posłów, za było 248, przeciw 201, nikt się nie wstrzymał.
Wyniki głosowania przedstawił marszałek Sejmu, Szymon Hołownia. We wtorek wygłoszone zostanie expose nowego prezesa rady ministrów i głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla Donalda Tuska.
Donald Tusk zabierając głos po głosowaniu nad jego kandydaturą, podziękował wyborcom za zaufanie, jakim go obdarzyli.

- Będę dłużnikiem tych wszystkich, którzy zaufali tej nowej, wspaniałej polskiej nadziei, bo przecież dzień 15 października to był dzień wielkiej polskiej nadziei. I tym wszystkim, którzy zaufali, bo głęboko wierzą w nas i w Polskę albo dają kredyt, nawet ostrożnie, zaufania, ale jednak postanowili dokonać tej - nie boję się tego słowa - historycznej zmiany. Jeszcze raz bardzo, bardzo Wam dziękuję - powiedział.

Nie ma lepszego dowodu na to, że warto było 15 października przegonić zło - tak premier Donald Tusk zareagował na słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Lider opozycji nazwał Donalda Tuska "niemieckim agentem".

- Jeśli ktoś jeszcze raz chciał podkreślić jak bardzo ważnym było, by odsunąć ich od władzy, to Jarosław Kaczyński zrobił to dzisiaj. Widziałem to zresztą po minach - nawet posłanek i posłów PiS-u - pan prezydent też nie ma wątpliwości, że tak się nie robi - ocenił.

Donald Tusk podziękował też wyborcom za zaufanie jakim go obdarzyli. - Dedykuję to zwycięstwo obu moim dziadkom - powiedział.

Dodał, że obaj jego dziadkowie byli polskimi kolejarzami w Wolnym Mieście Gdańsku.


Sejm wybral Donalda Tuska na premiera
Donald Tusk zabierając głos po głosowaniu nad jego kandydaturą, podziękował wyborcom za zaufanie jakim go obdarzyli. - Dedykuję to zwycięstwo obu moim dziadkom - powiedział.
Donald Tusk zabierając głos po głosowaniu nad jego kandydaturą, podziękował wyborcom za zaufanie, jakim go obdarzyli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty