Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Nabożeństwo żałobne i pogrzeb Aleksieja Nawalnego odbędą się w piątek w Moskwie - poinformowała rzeczniczka zmarłego opozycjonisty, Kira Jarmysz.
Polityk zmarł 16 lutego w kolonii karnej w Arktyce. Przez 9 dni nie chciano wydać jego ciała rodzinie. Nakłaniano matkę lidera opozycji - Ludmiłę Nawalny, żeby zgodziła się na utajnienie pogrzebu, a później utrudniano znalezienie miejsca, w którym miałaby się odbyć ceremonia pożegnania.

Dyrektor Fundacji Walki z Korupcją założonej przez Aleksieja Nawalnego, Iwan Żdanow, poinformował na platformie X, że pożegnania z politykiem nie będzie, ponieważ jednak nie udało się znaleźć odpowiedniej sali.

Żdanow podkreślił, że rosyjskie służby ponownie próbowały wymusić na rodzinie utajnienie ceremonii pogrzebowej. Rzeczniczka zmarłego polityka Kira Jarmysz napisała, że nabożeństwo żałobne odbędzie się w cerkwi ikony Matki Bożej „Ukój Mój Smutek” w moskiewskiej dzielnicy Marino. Aleksiej Nawalny ma zostać pochowany na cmentarzu Borisowskim, na obrzeżach Moskwy.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty