Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Charles Michel. źródło: premier.fgov.be/en/biography
Charles Michel. źródło: premier.fgov.be/en/biography
Szef Rady Europejskiej Charles Michel kolejnym politykiem, który zażądał śledztwa w sprawie izraelskiego nalotu na konwój humanitarny w Strefie Gazy.
Chodzi o atak na pracowników organizacji World Central Kitchen, w którym zginęło siedem osób, w tym polski wolontariusz. Do przeprowadzenia bezstronnego śledztwa wezwały między innymi władze w Warszawie.

Należy wszcząć śledztwo, a sprawców pociągnąć od odpowiedzialności - napisał na portalu X przewodniczący Rady Europejskiej i dodał - już dawno należało doprowadzić do zaprzestania rzezi niewinnych cywilów i pracowników organizacji humanitarnych. Wcześniej o dogłębne zbadanie okoliczności nalotu na konwój zaapelowała Komisja Europejska, a także szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

"Chodzi o to, by ustalić kto jest odpowiedzialny. Nas nie ma na miejscu, nie wiemy co się zdarzyło, mamy tylko informacje z regionu, dlatego domagamy się wyjaśnień poprzez dogłębne śledztwo, by także uniknąć takich sytuacji w przyszłości" - powiedział Peter Stano, rzecznik szefa unijnej dyplomacji.

Z Brukseli, oprócz apelu o dochodzenie w sprawie okoliczności nalotu na konwój popłynęły też słowa potępienia. Komisja Europejska przekazała również kondolencje rodzinom i bliskim ofiar.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty