Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Wreszcie coś zostało rozwiązane systemowo, ale szkoda, że tak późno - tak ocenił program "Edukacja z wojskiem" podpułkownik Krzysztof Przepiórka, współzałożyciel jednostki specjalnej GROM.
Pilotaż wspólnego projektu ministerstw edukacji i obrony narodowej ruszy 6 maja. List intencyjny w tej sprawie podpisali w tym tygodniu ministrowie Barbara Nowacka i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podpułkownik Krzysztof Przepiórka zaapelował do szefowej resortu edukacji, żeby szkolenie zacząć od nauczycieli. - Jeżeli uczeń nie będzie miał nad sobą naturalnego dowódcy, będzie chaos, bo jedni bardziej sobie przyswajają tą wiedzę, drudzy mniej. Nasza percepcja w ocenie sytuacji nie jest jednakowa i musi być ktoś, kto nami pokieruje. Będzie łatwiej kierować wtedy, jeśli mamy ludzi przygotowanych, przeszkolonych, ale ten lider musi być.

Pilotaż obejmie trzy i pół tysiąca chętnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Potrwa do końca roku szkolnego. Zajęcia będą prowadzone przez żołnierzy i żołnierki w obecności nauczycieli. Szkoły chętne do wzięcia udziału w programie mogą zgłaszać się do ministerstwa edukacji do 24 kwietnia.
Podpułkownik Krzysztof Przepiórka zaapelował do szefowej resortu edukacji, żeby szkolenie zacząć od nauczycieli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty