Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Prezydent Rosji Władimir Putin ma omówić potencjalny udział białoruskiego wojska w ćwiczeniach nuklearnych. Rosyjski przywódca przebywa z dwudniową wizytą na Białorusi, gdzie spotka się z Aleksandrem Łukaszenką.
Po przybyciu wczoraj do Mińska, Putin zapowiedział, że chce omówić z Łukaszenką kwestie bezpieczeństwa, a także udział Białorusi w ćwiczeniach nuklearnych.

- Będziemy rozmawiać o drugiej fazie ćwiczeń. Będzie to dotyczyło bezpośredniego udziału naszych białoruskich przyjaciół i kolegów ze sfery wojskowej w tych wydarzeniach - powiedział Putin w Mińsku.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony informowało na początku maja, że zamierza ćwiczyć użycie taktycznej broni jądrowej w odpowiedzi na rzekome i niesprecyzowane "prowokacyjne oświadczenia" Zachodu.

Białoruś jest kluczowym sojusznikiem Moskwy i wspiera rosyjską agresję na Ukrainę, choć nie zaangażowała bezpośrednio własnych sił w działania wojenne. Według spekulacji ekspertów, kraj ten również posiada na swoim terytorium rosyjską taktyczną broń jądrową.

7 maja białoruskie ministerstwo obrony ogłosiło szybką inspekcję jednostek wojskowych zdolnych do użycia takiej broni, w tym systemów rakietowych Iskander.

Białoruś nie posiada własnej broni jądrowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty