Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Dron Warmate, źródło: www.wbgroup.pl
Dron Warmate, źródło: www.wbgroup.pl
Ukraińskie drony zaatakowały sześć rosyjskich regionów i okupowany przez Rosję Krym. Ukraina od początku roku uderza w rosyjskie magazyny paliw i rafinerie.
W ostatnich tygodniach eksperci wojskowi odnotowali intensyfikację takich działań ukraińskiej armii. W ich ocenie ma to związek z uzupełnieniem wyposażenia ukraińskich Sił Zbrojnych nowymi rodzajami uzbrojenia, przekazanego przez zachodnich sojuszników.

Minionej doby ukraińskie drony zaatakowały okupowany przez Rosję Krym. Bezzałogowce eksplodowały bezpośrednio nad terytorium półwyspu oraz u jego wybrzeży. Część dronów dotarła także do Kraju Krasnodarskiego. Na razie nie ma informacji o stratach agresora.

Ukraińskie drony atakowały także obiekty na terytoriach rosyjskich obwodów: rostowskiego, biełgorodzkiego, briańskiego, tulskiego i astrachańskiego. W obwodzie biełgorodzkim bezzałogowce uszkodziły dom i cerkiew w miejscowości Prochorowka. Od początku tygodnia analitycy wojskowi zarejestrowali na terytorium Rosji kilka eksplozji, które wywołały pożary w magazynach paliw. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w obwodzie rostowskim, 2,5 kilometra od granicy ukraińskiej. Bezzałogowce zniszczyły rosyjskie pojazdy wojskowe, jadące w kolumnie w stronę frontu.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty