Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. mjr Błażej Łukaszewski
Fot. mjr Błażej Łukaszewski
Po incydencie z czwartku na granicy z Białorusią, w którym ranny został żołnierz 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, trwają dwa postępowania.
Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ wszczęła śledztwo w kierunku ewentualnego przekroczenia uprawnień przez żołnierza. Śledczy sprawdzają też okoliczności ataku na funkcjonariusza. Na razie nikt usłyszał zarzutów.

Do ataku na mundurowego doszło w czwartek wieczorem w okolicach Michałowa - mówi rzecznik Zgrupowania Zadaniowego Podlasie major Błażej Łukaszewski.

- Grupa agresywnych migrantów zaatakowała naszych żołnierzy, rzucając w nich kamieniami. Dwóch migrantów nielegalnie przekroczyło granicę. Jeden z nich bezpośrednio zaatakował naszego żołnierza. Życie i zdrowie żołnierza było zagrożone, dlatego żołnierz wszelkimi możliwymi sposobami bronił się przed tym atakiem agresywnego migranta, w wyniku czego został poszkodowany. Żołnierzowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy medycznej i przetransportowano do szpitala - mówi Łukaszewski.

Inne postępowanie prowadzi też Żandarmeria Wojskowa. Afgańczyk, który zaatakował żołnierza, został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

Major Błażej Łukaszewski poinformował, że od początku roku zanotowano ponad 15 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Od początku lipca - ponad tysiąc.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Do ataku na mundurowego doszło w czwartek wieczorem w okolicach Michałowa - mówi rzecznik Zgrupowania Zadaniowego Podlasie major Błażej Łukaszewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty