Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / ronomore (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ronomore (CC0 domena publiczna)
Poważny wypadek na Giewoncie w Tatrach. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymali zgłoszenie od pięciosobowej grupy turystów, która została porażona piorunem w czasie burzy. Ucierpiały dwie osoby.
"Poszkodowanym została udzielona pomoc" - mówi Łukasz Stempek, ratownik dyżurny TOPR: - Dzisiaj otrzymaliśmy wezwanie od grupy osób na Giewoncie, że zostali porażeni piorunem. Ze względu na niekorzystne warunki śmigłowiec nie mógł od razu wystartować, udało się to po krótkiej chwili.

Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Pozostała trójka nie poniosła poważnych obrażeń i jest obecnie sprowadzana przez ratowników. Warunki w górach są trudne. Wieje silny wiatr, jest burzowo i pada deszcz.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
"Poszkodowanym została udzielona pomoc" - mówi Łukasz Stempek, ratownik dyżurny TOPR: - Dzisiaj otrzymaliśmy wezwanie od grupy osób na Giewoncie, że zostali porażeni piorunem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty