Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
"To błąd, że Wołodymyr Zełenski nie przyjedzie na szczyt w Gdańsku" - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek.
Podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy delegacji tego kraju będzie przewodniczyć premier Julia Swyrydenko.

Zdaniem Stanisława Wziątka wydarzenie mogło być szansą na poprawę napiętych stosunków pomiędzy Kijowem a Warszawą.

- Uważam, że to jest błąd, bo mimo tego, że sytuacja ostatnio w relacjach polsko-ukraińskich była napięta, jest napięta nadal, to gdyby przyjechał pan prezydent Załęski, na pewno znalazłaby się płaszczyzna do wytłumaczenia się z jego gestu związanego z nadaniem imienia UPA jednej z jednostek ukraińskich - powiedział Wziątek.

Między Kijowem a Warszawą utrzymują się napięcia po tym, jak Wołodymyr Zełenski nadał jednej z jednostek specjalnych ukraińskiej armii imię "bohaterów UPA". W odpowiedzi Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu ukraińskiemu prezydentowi Orderu Orła Białego.

W Kijowie decyzję tę odebrano jako afront wobec Wołodymyra Zełenskiego.
Konferencja Odbudowy Ukrainy rozpocznie się w czwartek. W międzynarodowym szczycie mają uczestniczyć przywódcy państw europejskich oraz przedstawiciele instytucji międzynarodowych.

Edycja tekstu: Natalia Chodań
Zdaniem Stanisława Wziątka wydarzenie mogło być szansą na poprawę napiętych stosunków pomiędzy Kijowem a Warszawą.

Dodaj komentarz 1 komentarz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty