W Białośliwiu w powiecie pilskim są ustalane przyczyny wypadku kolejowego, w wyniku którego zderzyły się dwa pociągi.
Do tego wypadku doszło po godzinie 18 na wysokości ulicy Dworcowej. Tuż za stacją kolejową w Białośliwiu zderzyły się dwa pociągi osobowy jadący z Piły w kierunku Bydgoszczy i pospieszny jadący z Kołobrzegu do Warszawy Wschodniej.
Według wstępnych ustaleń policji doszło do bocznego zderzenia obu pociągów, w wyniku którego wykoleiła się część wagonów. W obu pociągach łącznie podróżowało 200 pasażerów, 11 z nich wymagało pomocy medycznej. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali, dwie do szpitala powiatowego w Chodzieży i jedna do szpitala w Pile.
Według informacji przekazanych przez policję, obrażenia, których doznali, nie zagrażają ich życiu. Na miejscu cały czas trwają działania policyjne, jest straż pożarna, a także Straż Ochrony Kolei i trwają ustalenie okoliczności, które doprowadziły do tego wypadku.
Według wstępnych ustaleń policji doszło do bocznego zderzenia obu pociągów, w wyniku którego wykoleiła się część wagonów. W obu pociągach łącznie podróżowało 200 pasażerów, 11 z nich wymagało pomocy medycznej. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali, dwie do szpitala powiatowego w Chodzieży i jedna do szpitala w Pile.
Według informacji przekazanych przez policję, obrażenia, których doznali, nie zagrażają ich życiu. Na miejscu cały czas trwają działania policyjne, jest straż pożarna, a także Straż Ochrony Kolei i trwają ustalenie okoliczności, które doprowadziły do tego wypadku.
Edycja tekstu: Michał Tesarski

Radio Szczecin