Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Biegli nie stwierdzili śladów materiałów wybuchowych we wraku samolotu TU-154 - powiedział szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, płk Ireneusz Szeląg.
Tym samym płk Szeląg zdementował informacje "Rzeczpospolitej", która podała, że specjalna grupa ds. pirotechnicznych znalazła na wraku Tupolewa ślady trotylu i nitrogliceryny.

Zdaniem Szeląga opublikowany przez dziennik artykuł zawiera informacje nieprawdziwe i ma wyłącznie charakter sensacyjny.

Jak podkreślił szef prokuratury wojskowej, dotychczasowe działania biegłych miały na celu tylko i wyłącznie zabezpieczenie materiału dowodowego. Dopiero badania laboratoryjne wykażą, czy na szczątkach samolotu znajdowały się ślady materiałów wybuchowych.

W zapewnienia prokuratorów nie wierzy Jarosław Kaczyński. Jak powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości, sprawa wygląda na wielkie oszustwo.

- To, co powiedzieli panowie prokuratorzy to taka typowa gra socjotechniczna - przyznał Kaczyński.

Prezes PiS zażądał też dymisji rządu Donalda Tuska.

- Nie może być tak, żeby w Polsce rządzili ludzie, którzy w sprawie - którą można określić już jako straszliwą zbrodnię - mataczyli przez 30 miesięcy - tłumaczył Kaczyński.

Wcześniej zaś przewodniczący PiS powiedział, że w sprawie informacji podanych przez "Rzeczpospolitą" powinno odbyć się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, podczas którego Prokurator Generalny Andrzej Seremet powinien złożyć wyjaśnienia.
Tym samym płk Szeląg zdementował informacje "Reczpospolitej", która podała. że specjalna grupa ds. pirotechnicznych znalazła na wraku Tupolewa ślady trotylu i nitrogliceryny.
Jak podkreślił szef prokuratury wojskowej, dotychczasowe działania biegłych miały na celu tylko i wyłącznie zabezpieczenie materiału dowodowego. Dopiero badania laboratoryjne wykażą, czy na szczątkach samolotu znajdowały się ślady materiałów wybuchowych.
Jak powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości, sprawa wygląda na wielkie oszustwo. - To, co powiedzieli panowie prokuratorzy to taka typowa gra socjotechniczna - przyznał Kaczyński.
Tymczasem dymisji rządu Donalda Tuska zażądał prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - Nie może być tak, żeby w Polsce rządzili ludzie, którzy w sprawie - którą można już określić jako straszliwą zbrodnię - mataczyli przez 30 miesięcy - skomentował publikacje ga

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty