Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Droga będzie fragmentem szybkiej trasy S6. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Droga będzie fragmentem szybkiej trasy S6. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Za dwa lata, żeby dojechać ze Szczecina do Gdańska, nie trzeba będzie przejeżdżać przez centrum Koszalina. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło osiem ofert od firm, które chcą wybudować obwodnicę.
Droga będzie fragmentem szybkiej trasy S6, a to znaczy, że do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy w każdą stronę, plus pas awaryjny. Oprócz tego: pięć węzłów, wiadukty i przejścia dla zwierząt.

Dla porównania, na razie żeby przedostać się przez Koszalin, trzeba poświęcić czasem pół godziny: najpierw odstać swoje w korkach, a potem z prędkością ok. 50 km/h mijać kolizyjne skrzyżowania. To utrudnia życie nie tylko samym kierowcom, ale i mieszkańcom, bo przed ich blokami przejeżdżają tiry.

Na razie nie można ze stuprocentową pewnością powiedzieć, ile będzie kosztować obwodnica. Oferta z najniższą ceną to 645 milionów złotych.
Relacja Marka Borowca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty