Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Amerykańska gospodarka odzyskała w czerwcu 4 miliony 800 tysięcy miejsc pracy utraconych z powodu epidemii koronawirusa.
Bezrobocie w czerwcu spadło w USA do 11,1 procent. Prezydent Donald Trump ocenił, że amerykańska gospodarka wraca do swojej świetności.

Po wybuchu epidemii koronawirusa Stany Zjednoczone straciły ponad 20 milionów miejsc pracy. W kwietniu bezrobocie skoczyło do prawie 15 procent. Od czasu rozpoczętego w maju odmrażania gospodarki sytuacja na rynku pracy szybko się poprawia. W maju i w czerwcu w USA przybyło 7,5 miliona miejsc pracy.

- Dzisiejszy raport dowodzi, że nasza gospodarka ponownie nabiera dynamiki, że jest bardzo silna - ocenił prezydent Donald Trump zwracając uwagę, że sytuacja poprawia się we wszystkich sektorach gospodarki. Amerykański prezydent wskazał też na rosnący optymizm konsumentów oraz wzrosty cen akcji na Wall Street. - Te wszystkie dobre wiadomości są zasługą działań mojego rządu i naszych partnerów w Kongresie - dodał prezydent USA.

Choć w ostatnich dwóch miesiącach sytuacja gospodarcza znacznie się poprawiła eksperci wskazują na zagrożenie jakim jest rosnąca liczba przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w USA stwierdzono ponad 50 tysięcy infekcji - najwięcej od początku epidemii. Z tego powodu kilkanaście stanów wstrzymało proces odmrażania gospodarki.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty