Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polska jest jednym z krajów, który najmocniej wspiera przedsiębiorców w Unii Europejskiej - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak.
Do firm w związku z pandemią przekazano ponad 100 miliardów złotych, co jest bezprecedensową pomocą w historii III RP. Przedsiębiorcom zaoferowano pomoc o równowartości siedmiu procent PKB.

Niedużak dodał, że rząd stara się oferować im coraz to nowsze narzędzia pomocowe. Jako przykład podał przyjęte w ostatni wtorek rozporządzenie, które rozciąga pomoc z tak zwanej "tarczy branżowej" na kolejne miesiące i obszary, między innymi związane z branżą turystyczną. Dodał, że koszt tej pomocy to ponad 5 miliardów złotych. Wskazał, że na wspomnianą pomoc będą składać się między innymi zwolnienia z ZUS, postojowe czy mała dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych dla mikro i małych firm.

Nowe rozwiązania z rozporządzenia przyjętego na ostatnim posiedzeniu przez Radę Ministrów mają wejść w życie od 1 lutego tego roku. Wartość kolejnych już instrumentów pomocy dla przedsiębiorców ma wynieść ponad 5 miliardów złotych i objąć około 300 tysięcy przedsiębiorców.
Polska jest jednym z krajów, który najmocniej wspiera przedsiębiorców w Unii Europejskiej - mówił dziś w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty