Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Port Szczecin
Fot. Port Szczecin
W pierwszym kwartale tego roku przeładunki wzrosły, najgorszy był miniony rok - przyznaje Monika Woźniak Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin - Świnoujście.
- Te spadki były tak naprawdę w zeszłym roku od stycznia do sierpnia. Później jesienią już było lepiej, już były wzrosty na poziomie ośmiu procent i ten trend został utrzymany. Rewelacyjny pod względem przeładunków był kwiecień, gdzie wzrosty były na poziomie blisko 18 procent. Natomiast, po pierwszych czterech miesiącach tego roku jesteśmy na plusie o 12 procent - powiedziała Lewandowska.

Towary masowe takie jak węgiel czy ruda zanotowały dwucyfrowy wzrost, o 50-60 procent.

- Liderem wzrostów, jeśli chodzi o te cztery miesiące jest ruda, tej mamy więcej w porównaniu do zeszłego roku o ponad 60 procent. Drugie miejsce zajmuje węgiel. Tutaj wzrost jest na poziomie 50 procent. Dwucyfrowe wzrosty notuje także drobnica. Bardzo dobrze radzą sobie kontenery i zboża - dodaje Lewandowska.

W okresie epidemii porty Szczecina i Świnoujścia nie odnotowały przestojów.
Rewelacyjny pod względem przeładunków był kwiecień, gdzie wzrostu były na poziomie blisko 18 procent. Natomiast, po pierwszych czterech miesiącach tego roku jesteśmy na plusie o 12 procent - powiedziała Lewandowska.
Dwucyfrowe wzrosty notuje także drobnica. Bardzo dobrze radzą sobie kontenery i zboża - dodaje Lewandowska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty