Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Od najbliższego poniedziałku, ósmego listopada Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą regularną siatkę połączeń do Stanów Zjednoczonych.
Od tego dnia władze USA zdecydowały się wpuszczać wszystkich zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii.

Na główne i największe lotnisko Nowego Jorku samoloty PLL LOT będą latały z Warszawy codziennie. Do innego portu obsługującego tę metropolię w Newark, sześć razy w tygodniu i dodatkowo raz w tygodniu z Krakowa. Od poniedziałku będzie można polecieć z Warszawy do Chicago. LOT oferuje trzy połączenia w tygodniu do tego miasta. Natomiast od 10 grudnia LOT przywróci regularne połączenia do Miami na Florydzie. Rejsy będą się odbywać także trzy raz w tygodniu.

Jak mówi wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł, przewoźnik planuje też przywrócenie regularnych połączeń do Los Angeles. Prawdopodobnie w siatce połączeń pojawią się pod koniec sezonu zimowego, czyli w drugiej połowie marca.

Regularne połączenia pasażerskie do USA zostały zawieszone na początku pandemii, w marcu 2020 roku. Później LOT je przywrócił, ale mogli z nich korzystać jedynie obywatele USA i rezydenci tego kraju.

Przedstawiciele LOT-u liczą, że oferta przyciągnie zarówno turystów, jak i ruch biznesowy. Dużą grupą, która korzystała przed pandemią z transatlantyckich połączeń, jest amerykańska Polonia.

Wszystkie rejsy do Stanów Zjednoczonych będą obsługiwane przez samoloty typu Boeing 787 - Dreamliner.

Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty