Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Nowy Jork. Fot. pixabay.com / csr_ch (CC0 domena publiczna)
Nowy Jork. Fot. pixabay.com / csr_ch (CC0 domena publiczna)
Siódmy tydzień z rzędu spada liczba bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Średnia nowych osób ubiegających się o zasiłki w ostatnich 7 dniach wyniosła 268 tysięcy. W ten sposób wyrównał się poziom sprzed pandemii.
Koronawirus uderzył w amerykańską gospodarkę na początku zeszłego roku, zmuszając wiele firm do zamknięcia lub skrócenia godzin pracy i trzymania wielu pracowników w domu, jako środek ostrożności. W marcu i kwietniu 2020 roku pracodawcy zwolnili ponad 22 miliony Amerykanów.

Wnioski o pomoc dla bezrobotnych są wskaźnikiem zwolnień. Średnia czterotygodniowa roszczeń, która pokazuje zmienność z tygodnia na tydzień, również spadła do przed pandemicznego minimum, tuż poniżej 273 tysięcy. W tej chwili nieznacznie ponad dwa miliony Amerykanów otrzymuje zasiłek dla bezrobotnych.

Gospodarka w USA zaczęła się odradzać latem ubiegłego roku. Konsumenci, dostając dodatkowy dochód z rządowych czeków pomocowych i zyskując zaufanie w miarę spadku liczby przypadków COVID-19, wznowili wydatki. Wraz z wprowadzeniem szczepionek w tym roku, klienci zaczęli wracać do sklepów, restauracji i barów. Zdaniem ekspertów to najlepsze dowody na to, że amerykańska gospodarka odradza się w szybkim tempie, po ostatnim wakacyjnym zwolnieniu, który wynikał z obaw dotyczących szybko rozprzestrzeniającego się wariantu delta koronawirusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty