Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 7,6 procent w porównaniu z tym samym okresem 2021 roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W stosunku do czerwca spadła o 6,5 procenta.
W lipcu wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 45,4 procent, w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 20,4 procent, maszyn i urządzeń - o 19,0 procent, chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 16,7 procent, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 10,0 procent, artykułów spożywczych - o 9,9 procent, wyrobów z metali - o 9,4 procent, urządzeń elektrycznych - o 8,0 procent.

Spadek produkcji zanotowano w 8 działach - m.in. w produkcji metali - o 8,8 procent, mebli - o 7,6 procent, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń - o 7,0 procent, w produkcji wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny - o 4,0 procent.

Od stycznia do lipca produkcja sprzedana przemysłu była o 12,9 procent wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 17 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty