Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Amerykanie są na rekordowym poziomie zadłużenia. Długi tutejszych gospodarstw domowych wynoszą 16 bilionów 900 miliardów dolarów.
W ostatnim czasie suma ta zdecydowanie wzrosła, gdyż konsumenci zadłużają się na kartach kredytowych.

Według danych opublikowanych przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, Amerykanie nadal zwiększali swoje zadłużenie pod koniec ubiegłego roku, a salda na kartach kredytowych rosną w rekordowym tempie. Zadłużenie Amerykanów w ostatnim kwartale poprzedniego roku wzrosło o 394 miliardy dolarów i jest o 2,4 procent wyższe w porównaniu z poprzednim trzymiesięcznym okresem. Podczas gdy lwia część zadłużenia przypada na kredyty hipoteczne, to salda kart kredytowych wzrosły o prawie 6,6 procent do 986 miliardów dolarów. To najwyższy kwartalny wzrost w historii to dokładnie o 15 procent więcej niż pod koniec 2021 roku.

W USA na rekordowo niskim poziomie jest bezrobocie, a to sprawia, że konsumenci są bardziej skłonni do wydawania i zaciągania różnego rodzaju finansowych zobowiązań. Rezerwa Federalna dokonała gwałtownych podwyżek stóp procentowych w ciągu ostatnich 11 miesięcy, starając się walczyć z wysoką inflacją.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty