Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W bankach w całej Polsce złożono ponad 11 tysięcy wniosków o udzielenie "Bezpiecznego kredytu 2 procent" oraz zawarto ponad 200 umów kredytowych.
W myśl założeń, kredyt z rządowego programu "Pierwsze Mieszkanie" powstał z myślą o tych, którzy chcą kupić lub wybudować pierwszą w życiu nieruchomość. Zakup ma być tańszy i łatwiejszy do spłacenia przez pierwsze 10 lat umowy.

Kredyt wspiera tych, którym w ostatnim czasie inflacja nie dała szansy na kupno własnego mieszkania - mówi Przemysław Wojnarowski z Instytutu Studiów Regionalnych, analityk rynku nieruchomości. - Jest złożonych ileś tysięcy wniosków, ale udzielonych kredytów jest kilkaset. To pokazuje, że proces udzielania kredytów idzie powoli, ale do przodu. Myślę, że to na pewno uspokoi rynek i nie będzie zawirowań, a ludzie nie będą się stresowali czy kupić teraz, czy poczekać.

Jednym z warunków uzyskania dopłaty do finansowania w ramach programu "Bezpieczny kredyt 2 procent" jest wiek. Kredytobiorca nie może mieć więcej niż 45 lat. Maksymalna wysokość kredytu dla jednej osoby to 500 tys. złotych - dla małżeństwa lub rodziców z dzieckiem 600 tys. złotych.
Kredyt wspiera tych, którym w ostatnim czasie inflacja nie dała szansy na kupno własnego mieszkania - mówi Przemysław Wojnarowski z Instytutu Studiów Regionalnych, analityk rynku nieruchomości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty