Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Źródło: szczecin.eu
Źródło: szczecin.eu
Firma REmakeit została zwycięzcą 3. edycji Szczecin_UP w kategorii "Young business". Założycielki w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" przybliżyły swoją działalność i tłumaczyły czym jest "start-up".
Szczecin UP to program mentoringowy wspierający rozwój nowych firm w naszym mieście. Po raz trzeci programem koordynował Technopark Pomerania. Andrzej Feterowski, prezes Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego wyjaśnia, jakie znaczenie ma wsparcie dla firm początkujących na rynku biznesowym.

- W przypadku start-upów ryzyko jest niezbywalną, nieodwołalną, niewycofywalną częścią tego biznesu. I to jest rzecz, którą trzeba sobie zawsze zapamiętać. Mam takie porównanie. Jeden start-up na 10 utrzyma się w Szczecinie w biznesie, 1 na 100 zrobi karierę w województwie, 1 na tysiąc w Polsce, 1 na 10 tysięcy w Europie, a 1 na 100 tysięcy lub mniej w świecie - mówi Feterowski.

Zwycięski start-up REmakeit polega na wytwarzaniu przedmiotów użytkowych między innymi z odpadów produkcyjnych czy starych reklam - wyjaśnia przedstawicielka firmy Magdalena Krzywicka.

- Przerabiamy m.in. materiały poreklamowe, w przedmioty użytkowe np. torby. Wytwarzamy również przydatne przedmioty np. pokrowce na rolki, leżaki. My projektujemy te produkty wedle tego, czego potrzebuje klient, instytucja, firma - tłumaczy Krzywicka.

W ramach programu Szczecin_UP start-upy mogą otrzymać bezpłatne wsparcie - to między innymi indywidualny mentoring czy prezentacja swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami.
Andrzej Feterowski, prezes Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego wyjaśnia, jakie znaczenie ma wsparcie dla firm początkujących na rynku biznesowym.
Zwycięski startup REmakeit polega na wytwarzaniu przedmiotów użytkowych między innymi z odpadów produkcyjnych czy starych reklam - wyjaśnia przedstawicielka firmy Magdalena Krzywicka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty