Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  autopromocja  
Zobacz

Fot. © European Union 2020 - Source: EP
Fot. © European Union 2020 - Source: EP
Prawo do naprawy zepsutych produktów - Parlament Europejski zatwierdził przepisy w tej sprawie. W założeniu ma być łatwiej reperować uszkodzone towary, dzięki czemu zmniejszy się ilość odpadów. Unijne kraje będą miały dwa lata na wdrożenie regulacji.
Producenci mają oferować szybkie i korzystne cenowo naprawy. Towary, które wymagają naprawy w okresie gwarancji, zostaną objęte dodatkowym rocznym okresem gwarancji. Ma to dodatkowo zachęcić konsumentów, by wybierali naprawę zamiast wymiany produktu. Po upływie gwarancji, producent musi naprawić produkt za rozsądną cenę i w rozsądnym terminie.

Konsumenci mają mieć dostęp do części zamiennych, narzędzi oraz informacji o naprawie. Będą zachęty do wyboru naprawy, na przykład bony na naprawę i fundusze naprawcze. Platformy internetowe będą pomagać konsumentom znaleźć usługi naprawy oraz sklepy sprzedające towary odnowione. Aby naprawy stały się atrakcyjną opcją dla konsumentów, ma być możliwość wypożyczenia urządzenia zastępczego na czas naprawy ich własnego.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty