Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Najlepsi sportowcy świata ustanowili po raz czwarty z rzędu rekord swoich zarobków. Najnowszy ranking na temat przychodów 50 największych gwiazd sportu opublikował amerykański magazyn "Forbes".
Dziesięć lat temu pierwsza pięćdziesiątka sportowców zarobiła dwukrotnie mniej. Co ciekawe, obecnie spadły wpływy sportowców wynikające z dochodów osiąganych poza boiskiem, jak kontrakty reklamowe czy dochody z licencji. Wzrosły natomiast zarobki tylko i wyłącznie za grę i uprawianie sportu. Nowy rekord to blisko 3 miliardy dolarów. Na pierwszym miejscu zestawienia jest Christiano Ronaldo. Portugalczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy zainkasował 260 milionów dolarów, czyli miliard złotych. W pierwszej "50" dominują gracze koszykarskiej ligi NBA, jest ich 19. Poza tym w zestawieniu znalazło się 11 futbolistów amerykańskich i 8 piłkarzy. Jest też pięciu golfistów.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje grający obecnie w Interze Miami Argentyńczyk Leo Messi, który zarobił 135 milionów dolarów. To pierwszy taki przypadek, że każdy z pierwszej dziesiątki sportowców uwzględnionych w rankingu „Forbesa” zarobił co najmniej 100 milionów dolarów. Dziesiątą pozycję zajmuje futbolista amerykański Lamar Jackson. Zarobił nieznacznie ponad sto milionów dolarów.
Relacja Jana Pachlowskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty