Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Sześć osób, w tym pięć z jednej rodziny, zginęło w niedzielę wczesnym popołudniem w karambolu na drodze A6 w kierunku Świnoujścia. To najtragiczniejszy od lat wypadek drogowy w naszym regionie. Kierowcy TIR-a, który go spowodował, grozi 12 lat więzienia.

W niedzielę po godzinie 13 na drodze pod Szczecinem zderzyło się sześć samochodów osobowych i jeden ciężarowy. To właśnie on najechał na tył osobówki, czym spowodował efekt domina. Kolejne samochody wpadały na siebie, potem stanęły w płomieniach. W jednym z nich zginęła rodzina ze Stargardu: dwie kobiety i troje dzieci, w kolejnym jeszcze jedna osoba. 11 zostało rannych, cztery są jeszcze hospitalizowane.

W czasie, gdy na jednej nitce drogi trwała akcja ratunkowa, na trasie w przeciwnym kierunku doszło do kolejnego zdarzenia: zderzyły się dwa samochody, których kierowcy prawdopodobnie chcieli rzucić okiem na miejsce wypadku.

Kierowcy TIR-a postawiono zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Marek Rupental - doradca transportowy DT Consulting, były policjant i były inspektor transportu drogowego
  • Krzysztof Chruściel - ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Szczecinie
  • Patryk Fortuniak - ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Szczecinie
  • Tadeusz Wiesław Bratos - prezes Związku Psychologów Transportu w Polsce
  • Mirosław Staniszewski - kierowca rajdowy, instruktor szybkiej jazdy w Automobilklub Polska
 

Zobacz także

2024-05-08, godz. 18:26 Rozpoczęły się matury Matura – świadectwem dojrzałości. Czy rzeczywiście? Czego jeszcze świadectwem jest matura 2024? » więcej 2024-05-08, godz. 18:25 Będzie mniej taksówek? Zakończyła się weryfikacja taksówkarzy. 17 czerwca w samym Szczecinie prawo do wykonywania tego zawodu straci 40 % kierowców. Jakie będą tego konsekwen… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Jubileuszowe X Dni Skandynawskie w Szczecinie Już jutro w Szczecinie rozpoczynają się Dni Skandynawskie. To coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy… » więcej 2024-05-07, godz. 19:29 Wszystkie kolory muzyki - festiwal w Goleniowie To już po raz 33. w Goleniowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art . W tym roku pod hasłem "Wszystkie kolory muzyki". Nadesłano ponad… » więcej 2024-05-07, godz. 19:28 OZE i dekarbonizacja na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Energia wiatrowa to przyszłość energetyki, to też jeden z głównych tematów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nasz region nie tylko… » więcej 2024-05-06, godz. 13:41 Coraz więcej przemocy w internecie Co trzeci nastolatek w Polsce doświadcza przemocy w Internecie. W odpowiedzi na to zagrożenie Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło… » więcej 2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej
678910