Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Każdy liczył na zmiany, ale mało kto wierzył, że będą aż tak duże - w ten sposób obrady Okrągłego Stołu komentował w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" Artur Balazs, opozycjonista w czasach PRL-u. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Każdy liczył na zmiany, ale mało kto wierzył, że będą aż tak duże - w ten sposób obrady Okrągłego Stołu komentował w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" Artur Balazs, opozycjonista w czasach PRL-u. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Każdy liczył na zmiany, ale mało kto wierzył, że będą aż tak duże - w ten sposób obrady Okrągłego Stołu komentował w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" Artur Balazs, opozycjonista w czasach PRL-u.
Spotkania przy Okrągłym Stole doprowadziły też do pierwszych w powojennej Polsce, częściowo wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku.

- To był przełom - wspomina Balazs. - Miałem poczucie nieufności wobec poprzedniej władzy. Miałem też nadzieję, że jest szansa, żeby coś się zmieniło. Po pierwszym dniu wiedziałem, że Mazowiecki i Kwaśniewski są niezmiernie zdeterminowani, żeby doprowadzić do normalności.

Dziś 25. rocznica rozpoczęcia obrad, które były rezultatem negocjacji pomiędzy opozycją a władzą komunistyczną w połowie sierpnia 1988 roku.

Z okazji tej rocznicy od godziny 15 będzie można zwiedzać Pałac Prezydencki w ramach dnia otwartego.

Posłuchaj "Rozmów pod krawatem" i zobacz wideo.
- To był przełom - wspomina Balazs.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty