Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dlaczego nic się nie dzieje w Zajeździe "Szmaragd"? - dopytują radni Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina w przesłanej interpelacji.
Chodzi o kompleks nad Jeziorem Szmaragdowym, którego termin realizacji inwestycji minął pod koniec 2019 roku. Jak czytamy w interpelacji "budynek nadal nie jest dostępny, nie zostało wykonane również ogrodzenie".

W interpelacji radni zadają kilka pytań. Przede wszystkim o to, kiedy kompleks zostanie przekazany do odbioru przez miasto. Zastanawiają się również kto będzie operatorem budynku i czy przewiduje się w nim otwarcie punktów gastronomicznych. Radni zwracają również uwagę na koszt zamówienia, który wynosi ponad 9 milionów złotych. Ich zdaniem wątpliwa jest ostateczna wartość inwestycji.

Zgodnie z zapowiedziami miasta, w Zajeździe "Szmaragd" zacznie działać Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Szmaragdowe - Zdroje" połączone z Centrum Edukacji Ekologicznej. Na parterze budynku planuje się małą gastronomię oraz sale wystawowe. W dawnym "Szmaragdzie" swoją bazę będzie mieć również Służba Leśna.

Miasto Szczecin na interpelację radnych odpowie w czwartek.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty