Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Otworzymy Zajazd "Szmaragd" na przełomie czerwca i lipca - czytamy w odpowiedzi biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie do naszej redakcji. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Otworzymy Zajazd "Szmaragd" na przełomie czerwca i lipca - czytamy w odpowiedzi biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie do naszej redakcji. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Otworzymy Zajazd "Szmaragd" na przełomie czerwca i lipca - czytamy w odpowiedzi biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie do naszej redakcji. Interpelację w tej sprawie złożyli wcześniej miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości.
Chodzi o kompleks, którego przebudowa zakończyła się w listopadzie 2019 roku. Zajazd nadal stoi jednak pusty. To ze względu na epidemię w kraju - tłumaczą urzędnicy.

Według planów magistratu, ma się tam znaleźć Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Szmaragdowe - Zdroje" połączone z Centrum Edukacji Ekologicznej. Kompleks przy Jeziorze Szmaragdowym posiada 40 miejsc noclegowych. Operatorem Zajazdu ma być Centrum Żeglarskie, które poprowadzi schronisko młodzieżowe. W odpowiedzi miasta czytamy, że blaszane płyty niedługo znikną, ponieważ "mają jedynie charakter ochronny". Na przebudowę Zajazdu "Szmaragd" miasto wydało prawie 10 milionów złotych. To o ponad pół miliona złotych więcej, niż pierwotnie planowano. Urzędnicy tłumaczą, że "wynika to z gorszego niż zakładano, stanu technicznego niektórych elementów".

Ekologiczne zajęcia edukacyjne poprowadzi Stowarzyszenie "Za horyzont". Na początku roku grupa planowała zajęcia dla dzieci. Później wybuchła pandemia COVID-19 i właśnie dlatego, nikt jeszcze nie skorzystał z obiektu - tłumaczy miasto.

W Zajeździe "Szmaragd" znajdzie się również bistro. Podmiot, który poprowadzi biznes ma wyłonić Centrum Żeglarskie.
Relacja Bartłomieja Czetowicza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty