Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Nie milknie dyskusja na temat kardynała Stanisława Dziwisza i innych hierarchów Kościelnych, którzy mieli ukrywać przypadki pedofilii.
W "Radiu Szczecin na Wieczór" ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówił, że były sekretarz Jana Pawła II jest Kościelnym konserwatystą, który jest niechętny pełnej lustracji.

- Ja myślę, że przy całym szacunku do księdza kardynała Dziwisza, on jest przedstawicielem tego Kościoła, który ciągle uważa, że Kościół to jest grupa księży i biskupów. Czyli każda krytyka jest traktowana jako atak - mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

Filozof i publicysta Tomasz Terlikowski dodawał, że część hierarchów Kościoła poczuła się zbyt bezkarna.

- Nie ulega wątpliwości, że to jest pewien swoiście rozumiany klerykalizm. Znaczy przekonanie, że dobro instytucji i osób duchownych jest ważniejsze, niż dobro ofiar - mówił Terlikowski.

W niedzielę przed siedzibą kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie odbył się protest. Jego uczestnicy domagali się ujawnienia wszystkich przypadków pedofilii w Kościele.
W "Radiu Szczecin na Wieczór" ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówił, że były sekretarz Jana Pawła II jest kościelnym konserwatystą, który jest niechętny pełnej lustracji.
Filozof i publicysta Tomasz Terlikowski dodawał, że część hierarchów kościoła poczuła się zbyt bezkarna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty