Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tragedia w Warszawie usprawiedliwia wycinkę drzew przy szczecińskiej podstawówce - mówił radnym w czasie sesji prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
Radna Edyta Łongiewska-Wijas cytowała list oburzonego mieszkańca w sprawie SP3, tam urząd marszałkowski wydał zgodę na likwidację 15 drzew - prezydent Piotr Krzystek odpowiadał, że gdyby doszło do tragedii, odpowiadałaby za nią dyrekcja szkoły.

- Historia związana z obiektami oświatowymi bierze się stąd, że w Warszawie miał miejsce wypadek. Pani pyta czy ktoś zginął. Tak. Drzewo spadło i była śmiertelna ofiara na terenie szkoły. Wówczas wojewodowie zażądali od szkół dokonania przeglądów wszystkich drzew na obiektach szkolonych i podejmowania decyzji, jeżeli te drzewa stanowią jakieś zagrożenie - tłumaczył Krzystek.

Prezydent Krzystek nie podał, o jakiej konkretnie tragedii w Warszawie mowa. Zapewniał, że o wycince przy SP3 dowiedział się po fakcie. Teraz szczecińska szkoła ma obowiązek nasadzeń zastępczych.
- Wówczas wojewodowie zażądali od szkół dokonania przeglądów wszystkich drzew na obiektach szkolonych i podejmowania decyzji, jeżeli te drzewa stanowią jakieś zagrożenie - tłumaczył Krzystek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty