Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polska wypada bardzo dobrze na tle innych krajów, w kontekście walki z epidemią - zapewniał w "Rozmowach pod Krawatem" wojewoda zachodniopomorski.
Zbigniew Bogucki argumentował, że w Polsce obowiązują znacznie mniej dotkliwe obostrzenia niż w innych państwach, mimo tego sytuacja epidemiczna jest lepsza, niż za granicą.

- Mniej ucierpiała także gospodarka - przekonywał wojewoda. - Nie mamy tu tak daleko idących rygorów, a mimo wszystko ta epidemia jest pod kontrolą. Nie mamy takiej sytuacji, chociażby jak w Portugalii czy wcześniej w Hiszpanii, gdzie brakowało miejsc dla chorych na Covid. Jeżeli mówimy o stopie bezrobocia, to w Polsce jest ona najniższa w Europie, poza Czechami. Wynosi 6,2 proc. To pokazuje, że ta polityka jest prowadzona dobrze.

W środę mamy poznać kolejne rządowe decyzje dotyczące obostrzeń - to w związku z trzecią falą epidemii.
- Mniej ucierpiała także gospodarka - przekonywał wojewoda.

Dodaj komentarz 11 komentarzy

Zgadzam się z panem wojewodą. Rząd postępuje konsekwentnie. Bardzo konsekwentnie. Czerpie ze sprawdzonych wzorów z ponad stu lat - "CAŁA WŁADZA W RĘCE RAD !".
Jak długo to trwało i jakie były tego konsekwencje to pamiętamy. Ale punkt widzenia jak zwykle zależy od miejsca siedzenia - w tym przypadku rządzących albo rządzonych.
Też miałem takie zdjęcie. Jak byłem w podstawówce.
Wypowiedź zgodna z przekazem dnia z nowogrodzkiej. Nic nowego, że nasi rządzący nie mają sobie kompletnie nic do zarzucenia. Wszystko idzie po prostu genialnie! A jak tam sprawa maseczek i respiratorów? Przyschła już i nikt nikomu kasy nie musi oddawać?
no rewelacja - największa umieralność od czasu zakończenia wojny
i teraz najlepsze, dziś słowa wypowiadane przez lekarzy, że nie będą ciebie leczyć skoro jesteś chory, nie wywołuje opadnięcia szczęk czy rozbałuszonych oczu!!!
przyzwyczajacie idiotów do nienormalnego..... lecz nigdy nie przyzwyczaicie wszystkich, dlatego zawsze będziecie żyć w niepewności ;-)
taaaa... WYPADAMY jak jasna-ciasna! ŚCISŁA ŚWIATOWA CZOŁÓWKA!
wg portalu corona-scanner.com DZIŚ W SKALI ŚWIATOWEJ:
- II. pozycja dziennych zakażeń (przed nami tylko Czechy)
- III. pozycja dziennych ZGONÓW (I. miejsce Meksyk, II. - Rosja)
Wypada uniżenie podziękować PiS za te "sukcesy".
PODZIĘKOWAĆ.
Na dobrą sprawę, to proporcjonalnie mamy te "sukcesy" prawie na skalę USA.
Liczebnie USA jest ok. 9-10 razy większe, więc np. nasza liczba zmarłych prawie 43 TYSIĄCE ZMARŁYCH szybko goni tę amerykańską (pomnożyć x10 lub x9).
Korzystne dla Polski twarde dane o szczepieniach, bezrobociu i PKB foliarzy i tak nie przekonają.
@Pawel
A jak wyglądają twarde dane na temat zgonów?
@Nikt... - "twarde dane" Pawła to... SZTYWNE DANE.
W prosektoriach.
@Nowak" Procentowo podobnie jak w innych państwach.
A jak to wygląda procentowo u innych? Są jakieś dane? Artykuł mówi że radzimy sobie lepiej jak inni, a Ty mówisz że tak samo jak inni. A jaka jest prawda?
Paweł chyba bierze kasę za uprawianie propagandy!
Zajrzyjcie na jakiekolwiek światowe portale podające dane o zachorowaniach i zgonach. I przeliczcie je na np. 100.000 mieszkańców.
Liczby nie kłamią.
Niewiele brakuje nam do USA. Niewiele...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty