Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Paskudne pogłoski i deprecjonowanie człowieka - tak senator Magdalena Kochan z PO ocenia ustalenia prokuratury w sprawie partyjnego kolegi. Senator Tomasz Grodzki, zdaniem śledczych, miał przyjmować łapówki w czasie pracy w szpitalu w Zdunowie.
Jak informuje rzecznik prokuratury przesłuchano 180 świadków i ustalono dwa nowe przypadki korupcji. W sumie siedem zdarzeń jeszcze się nie przedawniło.

Zdaniem Magdaleny Kochan to pomówienia.

- Obowiązuje domniemanie niewinności, żebyśmy nie deprecjonowali ludzi i ich osiągnięć dopóki sąd nie rozsadzi w tej sprawie. Pogłoski, paskudne pomówienia do deprecjonowania ludzi..., nie powinniśmy do tego dopuszczać - podkreśliła.

- Czy zatem powinien zrzec się immunitetu? - dopytywał red. Piotr Cywiński.

- Nie powinien - odparła senator Kochan.

Senator Tomasz Grodzki nigdy nie odpowiedział na pytania Radia Szczecin dotyczące konkretnych osób i ich relacji o wręczaniu mu łapówek. Ogólnie w innych mediach twierdzi, że jest niewinny, pozwał również dziennikarzy.
- Obowiązuje domniemanie niewinności, żebyśmy nie deprecjonowali ludzi i ich osiągnięć dopóki sąd nie rozsadzi w tej sprawie. Pogłoski, paskudne pomówienia do deprecjonowania ludzi..., nie powinniśmy do tego dopuszczać - podkreśliła. - Czy zatem powinien zrzec się immunitetu? - dopytywał red. Piotr Cywiński. - Nie powinien - odparła senator Kochan.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty