Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Baltic Pipe to wybudowanie do 2022 roku około 900 kilometrów gazociągu. Projekt ma wszelkie potrzebne pozwolenia na budowę. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Baltic Pipe to wybudowanie do 2022 roku około 900 kilometrów gazociągu. Projekt ma wszelkie potrzebne pozwolenia na budowę. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Specjalista zarządzania ryzykiem, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego o roli gazociągu Baltic Pipe: - Ta inwestycja pozwoli na gospodarczy rozwój Polski - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" profesor Waldemar Tarczyński.
W kwietniu zaplanowano kolejny etap inwestycji, układanie rur na dnie Bałtyku - tak, aby przez Baltic Pipe gaz z Norwegii przez Danię trafiał do Polski. Dzięki tej inwestycji mamy uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji. Zdaniem profesora Tarczyńskiego to dobra informacja dla polskiej gospodarki.

- Jeżeli chodzi o szeroko rozumiane bezpieczeństwo gospodarcze naszego kraju niezbędna jest dywersyfikacja. Nasza gospodarka zależy od wielu elementów, to system naczyń połączonych. Jeżeli jesteśmy uzależnieni od jednego tylko dostawcy - a nie jesteśmy potentatem ani w zakresie ropy, ani w zakresie gazu, są więksi od nas, z których pomocy korzystamy - to taka dywersyfikacja jest czymś słusznym, czymś co gospodarczo na pewno pomoże Polsce - ocenił.

Baltic Pipe to wybudowanie do 2022 roku około 900 kilometrów gazociągu. Projekt ma wszelkie potrzebne pozwolenia na budowę. Instalacja będzie, po terminalu gazu w Świnoujściu, kolejnym elementem systemu dywersyfikacji dostaw gazu do Polski.
- Jeżeli chodzi o szeroko rozumiane bezpieczeństwo gospodarcze naszego kraju niezbędna jest dywersyfikacja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty