Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wiosenna pogoda i temperatura ok. 20 stopni spowodowała, że tłumy mieszkańców spędzały czas na świeżym powietrzu: właśnie na bulwarach, a także na Jasnych Błoniach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiosenna pogoda i temperatura ok. 20 stopni spowodowała, że tłumy mieszkańców spędzały czas na świeżym powietrzu: właśnie na bulwarach, a także na Jasnych Błoniach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
80 mandatów wystawili w środę policjanci na szczecińskich bulwarach. Głównie za nieprzestrzeganie obostrzeń epidemicznych, czyli nie noszenie maseczek i niezachowywanie dystansu społecznego.
Wiosenna pogoda i temperatura ok. 20 stopni spowodowała, że tłumy mieszkańców spędzały czas na świeżym powietrzu: właśnie na bulwarach, a także na Jasnych Błoniach. Policjanci na bulwarach interweniowali ok. 100 razy.

- Funkcjonariusze ukarali prawie 80 sprawców wykroczeń, dodatkowo skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Podjęte interwencje dotyczyły łamania aktualnie obowiązujących przepisów epidemicznych, a także wykroczeń porządkowych - mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Służby cały czas apelują o przestrzeganie obostrzeń.

- Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, o ograniczeniu spotykania się w większym gronie ludzi, o zachowaniu dystansu społecznego. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom i szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc - zaapelował Pankau.

Za nienoszenie maseczki można dostać mandat. Jest to zgodne z prawem - orzekł Rzecznik Praw Obywatelskich i Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.
Relacja Joanny Gralki (Radio Szczecin)

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Ta władza jest silna wobec słabych, a słaba wobec silnych.
Te wszystkie osoby wracają do mieszkań, w których mieszkają z rodzicami, niekiedy z dziadkami, ale troska o swoich bliskich to jednak zbyt wiele, liczy się tylko egoistyczne zaspokojenie chwilowej potrzeby - a gdzie solidarność społeczna i myślenie trochę dalsze niż czubek własnego nosa?
I czym tu się chwalić? Policja powinna się wstydzić, że przyklaskuje reżimowi PiS-u. Mundurowi służalcy. Żenada!
@Katachreza ... Za to Ci wszyscy lekceważący obowiązek mogą być dumni że biorą udział w uśmiercaniu innych ludzi ! Brawo TY !!
Stetinensis, i co z tego, że wrócą do domu do rodziców i dziadków? Wirusa na ubraniach nawet można przenieść. A tak w pakiecie jest jeszcze mandat od kretynów, który rodzice będą musieli zapłacić. A można byłoby po ludzku upomnieć, albo po prostu przejść obok i zająć się prawdziwymi wykroczeniami. Ale sprawców prawdziwych wykroczeń PiSolicja się boi!
@Stetinensis
Świetnie Twój komentarz pasuje do wizyt na mszach w kościołach.
Jak niewiele trzeba, żeby w dzisiejszych czasach być wywrotowcem. Kiedyś to trzeba było jakieś ulotki kolportować czy coś, a dziś wystarczy wyjść na spacer.
@ Katachreza , @ Nikt inny ...
Jeżeli Rodzice płacą mandaty " za pełnoletnich nierobów bawiących się na bulwarach" to ich sprawa jakie posiadają relacje z pełnoletnimi , przez nich wychowanymi dziećmi. Nie rozumiem dlaczego Policja ma się zajmować innymi wykroczeniami - Policja ma karać ZA KAŻDE wykroczenie bo ma taki obowiązek Ustawowy ! Odnośnie mszy ... stwierdziłeś łamanie prawa - zrób zdjęcie , nakręć film lub powiadom Policję zgłaszając się jako świadek wykroczenia ; wszyscy odważni anonimowo !!!
A to tych ludzi na bulwarach ktoś zgłosił? Oczekuje doraźnych kontroli policji zarówno na bulwarach jak i w kościołach, niestety policja uznała że kościołów kontrolować nie musi, takie jest oficjalne stanowisko rzecznika, także tak, policja ma obowiązek karać każde wykroczenie ale w praktyce stosuje to jedynie wobec słabych, do silnych nie podchodzą.
Młodzi odwdzięczą się PiS przy wyborach ;-)
To partia ludzi starych która młodym nie ma nic do zaoferowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty