Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Poseł PiS, Artur Szałabawka. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł PiS, Artur Szałabawka. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
"Nie ma miejsca na politykę w przypadku Krajowego Planu Odbudowy". Tak Artur Szałabawka, w "Rozmowach pod Krawatem", odniósł się do awantury wokół sejmowego głosowania w tej sprawie.
Działacze Lewicy podjęli decyzję, że zagłosują za projektem Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie.

- To wywołało oburzenie w szeregach opozycji. W tym przypadku jednak nie ma miejsca na spory - Polska potrzebuje tych pieniędzy na odbudowę gospodarki po koronakryzysie - komentował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Ja tutaj sobie nie wyobrażam, żeby miała ta uchwała nie przejść. Ja tylko apeluję o rozsądek i o to, aby ta uchwała przeszła jak największą ilością głosów w Sejmie. Tu nie ma już zabawy w politykę, mamy wynegocjowane potężne pieniądze, największe jakie można było sobie wyobrazić. Te pieniądze muszą trafić do ludzi, do obywateli naszego kraju - przekonywał Szałabawka.

Krajowy Plan Odbudowy to mechanizm finansowy, który ma pomóc w podniesieniu się poszczególnych krajów po kryzysie wywołanym epidemią.

Polska dostanie na jego realizację blisko 60 miliardów euro - z tego prawie 24 miliardy to dotacje, a ponad 34 - pożyczki.
- Te pieniądze muszą trafić do ludzi, do obywateli naszego kraju - przekonywał Szałabawka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty