Sprawą Akademii Sztuki w Szczecinie zajmie się sąd. Wniosek o ukaranie uczelni skierowała do sądu Państwowa Inspekcja Pracy w Szczecinie. Obejmuje on trzy zarzuty.
- Inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości przy zwolnieniach pracowników - mówi Konrad Pachciarek Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie. - Te zarzuty dotyczą kwestii związanych z nieprawidłowościami, które stwierdziliśmy w zakresie rozwiązywania umów o pracę z osobami, które były objęte szczególną ochroną. Dlatego, że osoby, które były objęte szczególną ochroną, były osobami uzwiązkowionymi.
Teraz sprawą zajmie się sąd.
Władze Akademii Sztuki w Szczecinie zwolniły dyscyplinarnie byłego rektora uczelni prof. Dariusza Dyczewskiego, mimo że broniły go związki zawodowe.
Solidarność działająca na uczelni uznała, że bezprawnie zwolnione zostały także inne osoby m.in. kanclerz Katarzyna Jaślarz i dr Marta Dziomdziora.
Z uczelni odszedł także Krzysztof Meisinger, który zarzucił nowej rektorze Mirosławie Jarmołowicz, że faworyzuje osoby, które popierały ją w wyborach na rektora, a te które wsparły jej kontrkandydata są zwalczane.
Uczelnia odpiera te zarzuty. Mirosława Jarmołowicz została rektorą po tym, jak w wyborach pokonała Dariusza Dyczewskiego.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Może kiedyś ktoś napisze pracę naukową na temat tego, jak zmiana nazwy stanowiska rektora wpływa na szacunek wobec pracowników uczelni.
Zachodzę w głowę, jak (z całym szacunkiem) pani rektora tytułuje panią pracującą na portierni.
Trochę szacunku dla tej funkcji jak i poszanowania prawa.
Dz.U. 2018 poz. 1668 USTAWA z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Art. 17. 1. Organami uczelni:
1) publicznej – są rada uczelni, rektor i senat;