Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Przyniosły trochę wiosny i od samego rana cieszą oko wyspiarzy. W Świnoujściu zakwitły pierwsze krokusy przed magistratem i w miejskich parkach. Sprawdziliśmy, jak reagują na nie mieszkańcy.
Żółte krokusy dopiero co przebiły się przez ziemię, a już wywołują uśmiech na twarzach przechodniów.

- Ładne, ładne, tak piękne. - Widziałam, jak pani robiła zdjęcie i wtedy zauważyłam. Cieszą oko. - Sądzę, że już wiosna prawie. - Ładne są, przyjemne - mówią mieszkańcy.

Trawnik przed magistratem to nie jedyne miejsce w Świnoujściu, które już za chwilę będzie ukwiecone - przypomina Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

- Mimo, że do kalendarzowej wiosny został nam jeszcze miesiąc, przed świnoujskim magistratem można podziwiać na razie ledwo kiełkujące, ale już wyraźne krokusy. Oczywiście nie są to jedyne kwiaty, które można w sezonie zobaczyć Świnoujściu. Miasto przecież słynie z nasadzeń, które co roku są odnawiane, którymi ozdabiane są świnoujskie parki - mówi Jaz.

Kwitnące już kwiaty, to efekt jesiennych nasadzeń. Wydział Zieleni, do sadzenia cebulek kwiatowych jesienią zaprasza także przedszkolaki i mieszkańców Świnoujścia.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty