Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
841 - tyle osób w kryzysie bezdomności znajduje się w Szczecinie. Policzono je w ramach ogólnopolskiej akcji w nocy z 28 na 29 lutego.
73 procent to mężczyźni, a 27 procent - kobiety. Najliczniejsza grupa to mężczyźni powyżej 60. roku życia i w przedziale wiekowym 41-60. Jak przekazał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, osoby w kryzysie bezdomności to coraz częściej osoby starsze, które potrzebują nie tylko schronienia i posiłku, ale też specjalistycznej opieki.

Najczęstszymi przyczynami bezdomności są eksmisja albo wymeldowanie z mieszkania, zadłużenie, bezrobocie, uzależnienie, konflikt rodzinny albo rozpad związku.

Według badania przeprowadzonego podczas liczenia, najwięcej osób pozostaje w kryzysie bezdomności około 5-10 lat albo od 10 do 20 lat. Ponad 75 proc. to osoby samotne.

Gdy prowadzono akcję, większość osób przebywała w schroniskach, noclegowniach i ogrzewalni, a także na ogródkach działkowych i w miejscach niemieszkalnych, czyli na ulicach, dworcach, klatkach schodowych, w piwnicach i w wiatach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty