Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Pierwszy w Stargardzie park kieszonkowy powstanie na osiedlu Pyrzyckim. Urządzeniem strefy relaksu zajmie się wybrana przez miasto firma z Gryfina.
Projekt miniaturowego parku zyskał największe poparcie mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Alejki, ławki oraz nasadzenia razem z energooszczędnym oświetleniem, to koszt blisko 600 tys. zł.

Grzegorz Rybaczuk, inicjator projektu podkreśla, że wybrana przez mieszkańców nazwa parku również pasuje do tego miejsca.

- To będzie ogród na wzgórzu. To jest taki jeden z pierwszych parków kieszonkowych w Stargardzie. Bardzo się też cieszymy, że właśnie na terenie osiedla pyrzyckiego. Powierzchnia około 3000 m2, czyli idealnie wkomponowująca się w taki park kieszonkowy - mówi Rybaczuk.

Zamieszkała na osiedlu Pyrzyckim pani Natalia przyznaje, że chętnie odwiedzi park po jego otwarciu.

- Jak najbardziej. Mam tylko nadzieję, że będzie tutaj dużo drzew i zacienienia. Mamy tutaj też piękny plac zabaw, na którym nie ma ani jednego drzewa i latem jest jak na patelni. Jeżeli tutaj będzie fajne miejsce, to jak najbardziej chętnie skorzystam - mówi pani Natalia.

Ogród na Wzgórzu ma być gotowy jesienią.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty