Prokurator uznał, że konieczne jest aresztowanie posła i taki wniosek skierował do sądu. "Konieczność zastosowania tego środka wynika z uzasadnionej obawy bezprawnego wpływania na tok postępowania, jak również z groźby wymierzenia surowej kary" - wyjaśnił w piątek rzecznik PK Przemysław Nowak.
Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu posłowi Mateckiemu, jego zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie, trafił do Sejmu pod koniec lutego. W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zarekomendowała Sejmowi uchylenie Mateckiemu immunitetu i wyrażenie przez Sejm zgody na jego tymczasowe aresztowanie. Później tego dnia poseł PiS poinformował na sali plenarnej, że zrzeka się immunitetu.
Poseł tłumaczył, że jest to jego "honorowe zobowiązanie wobec obywateli", pomimo tego, że nie zgadza się z zarzutami prokuratury.
W czwartek komisja regulaminowa uznała wniosek Mateckiego o zrzeczeniu się immunitetu za spełniający "wymogi formalnej poprawności". Jednocześnie tego dnia Sejm w głosowaniu wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PiS.
Zrzeczenie się immunitetu przez posła otworzyło prokuraturze drogę do dalszych czynności, zaś zgoda Sejmu na zatrzymanie i areszt pozwoliła prokuraturze skierować wniosek do sądu o zastosowanie aresztu.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Nareszcie !
Wprawdzie jeden Dariusz M. wiosny nie czyni, ale od czegoś trzeba zacząć.
Ciężko pracujemy nad tym, by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się bezpiecznie i dostatnio
@ Jan TW Nowak-no widzę tę tęsknotę za PRL-em. Nawet hasła gierkowskie na tapecie. Fajnie się wtedy funkcjonariuszom żyło.No i za darmo można było pałować.
Chcę dodać,że uniewinniono panią,która obrażała Straż Graniczną. Nie stwierdzono w jej zachowaniu niczego szczególnego i nawet program w telewizji w nagrodę dostała.
Wszystkich nie zamkniecie.
A NA MECZE CHODZI !!!!!!