Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska poinformował, że magistrat albo zaskarży wyrok sprzed tygodnia, albo w przyszłym roku podejmie kolejną uchwałę o zamknięciu szkoły. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska poinformował, że magistrat albo zaskarży wyrok sprzed tygodnia, albo w przyszłym roku podejmie kolejną uchwałę o zamknięciu szkoły. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska poinformował, że magistrat albo zaskarży wyrok sprzed tygodnia, albo w przyszłym roku podejmie kolejną uchwałę o zamknięciu Gimnazjum nr 3.
Tydzień temu sąd uznał, że poprzednia uchwała o wygaszeniu "trójki" miała błędy formalne.

Urzędnicy uważają, że w mieście jest za dużo gimnazjów. Brakuje natomiast podstawówek. Dlatego chcą, by budynek po "trójce" przejęła SP nr 56 - tłumaczy Soska. - To jest nawet niemoralne. Mamy pustą szkołę, a za ścianą dzieci pracują na dwie zmiany. Pójdźmy po rozum do głowy.

W tym roku nabór do "trójki" jeszcze się odbędzie, bo tak nakazał sąd. Miasto chce jednak utworzyć tylko jedną klasę. - Zamierzamy także informować rodziców, że docelowo chcemy zlikwidować szkołę. Na etapie zapisywania dzieci do szkoły, będziemy odbierali od rodziców oświadczenia, że przyjmują do wiadomości plan miasta dotyczący likwidacji tej szkoły - zapowiedział Krzysztof Soska.

Decyzję skrytykowali opozycyjni radni i związki zawodowe. Emocji nie kryła też była dyrektor szkoły Elżbieta Zdunek. - Tak się nie robi. To całe 40 lat szczecińskiej koszykówki, od Piotrowskiego, po Majcherka, Szewczyka. Ta szkoła ma tradycję, sztandar, to ogromna praca ludzi - argumentowała Zdunek.

Tydzień temu sąd administracyjny uznał, że miasto nie zdążyło w terminie poinformować rodziców o zamiarze wygaszenia szkoły. Uchwała jest więc nieprawomocnie uchylona.
Relacja Natalii Skawińskiej.
Emocji nie kryła też była dyrektor szkoły Elżbieta Zdunek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty