Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM 2025
Zaprasza Janusz Wilczyński
Nasz Słuchacz, pan Michał był w niedzielę w Fabryce Wody w tzw. strefie zewnętrznej. I ma kilka uwag: "kolejka do kasy zaczęła tworzyć się po godzinie 11, choć otwarcie strefy jest o godzinie 12. Byłem około godziny 11.30 i już wtedy było kilkadziesiąt osób. Niestety bilety są sprzedawane dopiero od godziny 12 i do tego czasu w kolejce było około 100 osób. Swobodnie można by ruszyć ze sprzedażą biletów wcześniej - bo panie kasjerki były kilkadziesiąt minut wcześniej. Wejście na obiekt jest po odbiciu opaski, więc i tak nikt przed 12 by nie wszedł. A tak w upale ludzie musieli czekać na otwarcie kas. Ponadto kupując bilet online dowiedziałem się, że i tak muszę stać w kolejce, więc pytam: to po co jest sprzedaż online? Dlaczego strefa zewnętrzna jest otwierana tak późno? Przecież ładna pogoda była od 9. Podobno z braku ratowników, którzy pracują od 12 do 19. I kolejna sprawa - osoby niepełnosprawne nie mogą kupić biletu online dla opiekuna (który w tym przypadku wchodzi za darmo), muszą też stać w kolejkach. Co gorsze byłem świadkiem, jak kobieta w bardzo zaawansowanej ciąży chciała kupić bilet poza kolejnością, na co kasjerka powiedziała, że nie może jej sprzedać, że musi stać w kolejce, bo nie mają takich wytycznych". Naszym gościem był rzecznik aquaparku Piotr Zieliński.

Nasz Słuchacz ma kilka pytań dot. przejazdu taksówkami: "czy dzieci mogą być przewożone bez fotelików, podkładek itp. ? Jeśli nie to kto je musi zapewnić kierowca taxi czy klient? Kto wtedy dostaje mandat? Czy kierowca taxi musi mieć wydać resztę? Czy klienci taxi muszą zapinać pasy i kto ewentualnie zapłaci mandat?". Naszym gościem był szczeciński taksówkarz Zbigniew Jakubcewicz.

Nasz Słuchacz napisał w sprawie powrotu znad morza do Szczecina: "chciałbym zwrócić uwagę na bardzo trudny dojazd z Międzywodzia do Szczecina przez roboty, które trwają w Wolinie pod drogowymi wiaduktami. Do tej pory nie było problemów. Teraz w Wolinie niestety trzeba najpierw skręcić w kierunku Świnoujścia na nowy węzeł, potem przejechać pod budowaną S3, przejechać cały Wolin w kierunku na Szczecin, potem jeszcze kilka kilometrów tymczasową drogą i wisienka na torcie - wjazd na S3 jest pod kątem prostym, także stoimy, stoimy i czekamy na łut szczęścia. Kiedy te prace się zakończą, dlaczego nie można wjechać bezpośrednio z Wolina na jezdnie prowadzącą do Szczecina?". Naszym gościem był rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk, który mówił też o błędach w mapach google dot. budowy S3 - nawigacja błędnie pokazuje, że niektóre odcinki są zamknięte, a tymczasem są one przejezdne.

W Szczecinie coraz częściej widziane są drapieżne ptaki, takie jak pustułki. Naszym gościem był ornitolog, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Dariusz Wysocki.
 

Zobacz także

2025-12-30, godz. 11:53 30.12.2025 Nasz Słuchacz został zatrzymany przez patrol policji w nocy 23 grudnia - ma zastrzeżenie dot. samej procedury - czy policjant np. musi przedstawić powód zatrzymania?… » więcej 2025-12-29, godz. 10:24 29.12.2025 W audycji powróciliśmy do sprawy dwóch starych jednostek pływających, które zacumowane są przy Moście Długim w Szczecinie. Naszym gościem był kierownik… » więcej 2025-12-23, godz. 11:53 23.12.2025 Nasz Słuchacz zastanawia się, jaki los czeka 2 wraki statków zacumowanych przy Moście Długim - w kwietniu interpelację w tej sprawie napisał radny Rady… » więcej 2025-12-22, godz. 11:27 22.12.2025 W Szczecinie ruszyła akcja "Złota Rączka dla Seniora" - skierowany on jest do osób, które ze względu na wiek, zdrowie lub niepełnosprawność wymagają… » więcej 2025-12-19, godz. 10:19 19.12.2025 Rozdajemy czujniki czadu przekazane przez naszego wiernego Słuchacza Pana Sławomira Łukaszewskiego. Serdecznie dziękujemy! Przed nami cztery dni do Wigilii… » więcej 2025-12-18, godz. 11:52 18.12.2025 Leśnicy zapraszają w najbliższą sobotę do Glinnej - na specjalnie utworzonej i pielęgnowanej przez leśników plantacji będzie można samodzielnie wybrać… » więcej 2025-12-17, godz. 11:27 17.12.2025 Słupy które szpecą. W Czasie reakcji, na prośbę naszych Słuchaczy zajęliśmy się słupami na Alei Wyzwolenia i na Placu Grunwaldzkim. "(...) Zwracam… » więcej 2025-12-16, godz. 10:49 16.12.2025 Pan Sławomir Łukaszewski, nasz stały, wierny słuchacz ufundował cztery czujniki czadu dla naszych słuchaczy. Pan Sławomir jest naszym gościem. Mieszkańcy… » więcej 2025-12-15, godz. 10:44 15.12.2024 W audycji Czas Reakcji zaczynamy od kolei. Zadzwonił do nas słuchacz z informacją, że poranny pociąg jadący z Płot do Szczecina który powinien odjeżdżać… » więcej 2025-12-12, godz. 09:59 12.12.2025 Święty Mikołaj istnieje,na przykład w osobie pana Tomasza, naszego Słuchacza! Jego firma postanowiła przekazać nieodpłatnie fanom Czasu Reakcji kolejne… » więcej
12345