Autopromocja
Pogodny na tropie - audiobook, odcinki
Zobacz

Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Na murawie stadionu narodowego w Warszawie zawodnicy Polski wygrali z Danią 3:2 w drugim swoim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018.
Biało-czerwoni zmagania w grupie E rozpoczęli od remisu w Astanie z Kazachstanem 2:2, a Dania w premierowym występie wygrała w Kopenhadze z Armenią 1:0.

Sobotni wieczór należał przede wszystkim do Roberta Lewandowskiego, który w meczu z Danią ustrzelił hat-tricka. W 20 minucie po podaniu Kamila Grosickiego pewnie pokonał Kaspera Schmeichela. 16 minut później sędzia podyktował rzut karny po faulu Jannika Vestergaarda na Arkadiuszu Miliku. Pewny strzał "Lewego" z 11 metrów i Polska prowadziła 2:0, a wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania z Danią rozpoczęła się od mocnego uderzenia biało-czerwonych. Snajper Bayernu Monachium przejął piłkę w środku pola, uciekł trzem rywalom i uderzeniem z ostrego kąta w krótki róg zdobył swoją trzecią bramkę. Niestety dwie minuty później było 3:1. Kamil Glik przeciął dośrodkowanie Duńczyków i niefortunnie głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. W 68 minucie Duńczycy strzelili gola kontaktowego. Z prawego skrzydła dośrodkował Peter Ankersen i z najbliższej odległości Łukasza Fabiańskiego pokonał Yussuf Poulsen.

Do końca spotkania trwała wymiana ciosów, jednak wynik nie uległ zmianie i reprezentacja Polski pokonała Danię 3:2.

Dodajmy, że po meczu z Danią Robert Lewandowski ma na koncie 39 bramek zdobytych w reprezentacji Polski.

W pozostałych meczach polskiej grupy eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, reprezentacja Rumunii wygrała na wyjeździe z Armenią 5:0, a Czarnogóra pokonała Kazachstan także 5:0. Po dwóch kolejkach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 biało-czerwoni w tabeli grupy E zajmują trzecie miejsce. Polska, Rumunia i Czarnogóra mają na koncie po 4 punkty i o kolejności decyduje bilans bramkowy.

W kolejnych spotkaniach, które rozegrane zostaną we wtorek, Polska zagra z Armenią, Kazachstan z Rumunią, a Dania z Czarnogórą.

Polska - Dania 3:2 (2:0)
1:0 - 20' Lewandowski
2:0 - 36' Lewandowski
3:0 - 47' Lewandowski
3:1 - 49' Glik (samobójcza)
3:2 - 68' Poulsen

Skład reprezentacji Polski: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski (89' Sławomir Peszko), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (74' Maciej Rybus) - Arkadiusz Milik (46' Karol Linetty), Robert Lewandowski.

Skład reprezentacji Danii: Kasper Schmeichel Ż; Peter Ankersen, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard (82' Thomas Delaney), Riza Durmisi - Pierre Emile Hojbjerg, William Kvist - Christian Eriksen Ż, Viktor Fischer (76' Pione Sisto) - Nicolai Jorgensen (46' Yussuf Poulsen).