Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Kolejne medale Polaków podczas rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce.
Joanna Jóźwik zdobyła srebrny medal, a Angelika Cichocka brązowy w biegu na 800 metrów. Złoto wywalczyła Brytyjka Keely Hodgkinson (2:03,88). Jóźwik uzyskała czas 2 minuty i 4 sekundy, a Cichocka był od niej wolniejsza o 0,15 sek. Dla Jóźwik to drugi medal halowych mistrzostw Europy, po brązie zdobytym w Pradze w 2015. Cichocka również zdobyła swój drugi medal halowych mistrzostw Europy. Wcześniej wywalczyła srebro na 1500 metrów w Pradze.

Paweł Wiesiołek zdobył brązowy medal w siedmioboju Złoto wywalczył Francuz Kévin Mayer (6392 pkt.), a srebro Hiszpan Jorge Urena (6158 pkt.). Wiesiołek po zdobyciu 6133 punktów ustanowił nowy rekord życiowy. Dla 29-letniego Polaka to pierwszy medal mistrzostw Europy w karierze.

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w sztafecie 4X400 m. Złoto wywalczyły Holenderki (3:27,15), a srebro Brytyjki (3:28,20). Polki startujące w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska uzyskały czas 3.29,94. Przed finałem ze startu wycofana została liderka polskiej sztafety Justyna Święty-Ersetic. Polka nabawiła się kontuzji uniemożliwiającej bieg.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty