Kolejne medale Polaków podczas rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce.
Joanna Jóźwik zdobyła srebrny medal, a Angelika Cichocka brązowy w biegu na 800 metrów. Złoto wywalczyła Brytyjka Keely Hodgkinson (2:03,88). Jóźwik uzyskała czas 2 minuty i 4 sekundy, a Cichocka był od niej wolniejsza o 0,15 sek. Dla Jóźwik to drugi medal halowych mistrzostw Europy, po brązie zdobytym w Pradze w 2015. Cichocka również zdobyła swój drugi medal halowych mistrzostw Europy. Wcześniej wywalczyła srebro na 1500 metrów w Pradze.

Paweł Wiesiołek zdobył brązowy medal w siedmioboju Złoto wywalczył Francuz Kévin Mayer (6392 pkt.), a srebro Hiszpan Jorge Urena (6158 pkt.). Wiesiołek po zdobyciu 6133 punktów ustanowił nowy rekord życiowy. Dla 29-letniego Polaka to pierwszy medal mistrzostw Europy w karierze.

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w sztafecie 4X400 m. Złoto wywalczyły Holenderki (3:27,15), a srebro Brytyjki (3:28,20). Polki startujące w składzie Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska uzyskały czas 3.29,94. Przed finałem ze startu wycofana została liderka polskiej sztafety Justyna Święty-Ersetic. Polka nabawiła się kontuzji uniemożliwiającej bieg.