Zobacz
Zobacz

Patryk Dobek z MKL-u Szczecin. Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Mat. Polski Związek Lekkiej Atletyki
Patryk Dobek z MKL-u Szczecin zdobył w biegu na 800 metrów złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy odbywających się w Toruniu.
Specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki szczecinianin w swoim debiucie na tym dystansie wygrał finałowy bieg na 800 metrów wyprzedzając na mecie Mateusza Borkowskiego.

- Jak zobaczyłem swój wynik i miejsce na tablicy wyników to doszło do mnie, co ja tutaj narobiłem. Chodziło o to, żeby dobrze zrealizować swoje zadanie i wykonać to w miarę perfekcyjnie i dobrze się ułożyło. I taki jest rezultat - powiedział.

Czwarty był główny faworyt do złota Adam Kszczot.

Oprócz Patryka Dobka z zachodniopomorskich lekkoatletów medal halowych mistrzostw Europy zdobył także w Toruniu Piotr Lisek. Zawodnik OSOT-u Szczecin wywalczył brązowy medal w skoku o tyczce. Lisek w niedzielnym finałowym konkursie uzyskał 5,80 m. Halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce został Szwed Armand Duplantis, który wygrał konkurs z wynikiem 6,05 m.

W halowych lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy zakończonych w Toruniu Polacy zdobyli 10 medali - jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe.