Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Schanin (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Schanin (CC0 domena publiczna)
Jerzy Skolimowski nie wierzy w to, że jego film "IO" zdobędzie Oscara.
Reżyser powiedział, że nominacja do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej jest dla niego wielkim wyróżnieniem. Jednak - jego zdaniem - Oscar dla filmu międzynarodowego zostanie przyznany niemieckiemu obrazowi "Na zachodzie bez zmian”.

Na dwa dni przed ceremonią wręczenia Oscarów Jerzy Skolimowski mówi, że czuje się zmęczony dziesiątkami wywiadów, pokazów filmowych i konferencji na temat "IO".

- Nie jestem podekscytowany ponieważ jestem przekonany, że znam wynik Oscara dla najlepszego międzynarodowego - mówi Jerzy Skolimowski, wskazując na wyprodukowany przez Netflix obraz "Na zachodzie Bez Zmian” jako na zdecydowanego faworyta.

Reżyser zwraca uwagę na ogromny rozmach i budżet niemieckiego filmu, podobnie jak argentyńskiej produkcji "Argentyna 1985”.

- Gdybyśmy porównywali do boksu, to tamte firmy są w wadze ciężkiej, a my walczymy w tych niższych wagach - lekkiej, piórkowej, koguciej - stwierdza.

Zapytany, którą z nagród, jakie otrzymał w karierze, ceni sobie najbardziej, Jerzy Skolimowski wymienia Złotego Lwa w Wenecji za całokształt działalności artystycznej.

- Nominacja do Oscara jest na drugim miejscu - dodaje.

Jerzy Skolimowski żartuje, że najsprawiedliwiej byłoby, gdyby wszystkie pięć filmów nominowanych w kategorii międzynarodowej nagrodzono Oscarami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty