Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Materiały prasowe Stowarzyszenia Pierwszorzędnych Inicjatyw. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Fot. Materiały prasowe Stowarzyszenia Pierwszorzędnych Inicjatyw. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Organy w nowo wybudowanym kościele postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako opus 754. Dziś zabrzmią w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”.
Na instrumencie rozbudowanym w 1966 roku przez warszawską firmę Kamińskich zagra Katarzyna Ganczarska. Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się po hasłem „W hołdzie dzieciom – ofiarom wojen rozgrywanych na świecie” – powiedział ksiądz Karol Kozłowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium.

- Będą śpiewały „Serduszka”, bo jest 35-lecie tego zespołu, który tutaj się rodził – w Sercu Jezusowym w Szczecinie – serduszka takie maleńkie. Ale te maleńkie serduszka porozrastały się i są znane nie tylko w Szczecinie, ale i w Polsce, a nawet na świecie. Natomiast te osoby, które kiedyś zaczynały śpiewać w tym chórze, teraz są dorosłymi śpiewającymi, albo prowadzącymi ten zespół, tak jak pani Aleksandra Kołecka – dodał ksiądz Karol Kozłowski.

Podczas koncertu rozpoczynającego się o godzinie 15 wystąpi również Trio Harmonijek Ustnych „Animato”. Wstęp bezpłatny. Pomysłodawcą Festiwalu jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw.

Festiwal, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw, współfinansują Gmina Miasta Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie. Partnerami przedsięwzięcia są: Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie, Stowarzyszenie SAWP, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, Stowarzyszenie Organowe św. Zofii w Brüssow i Polskie Radio Szczecin SA.
Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się po hasłem „W hołdzie dzieciom – ofiarom wojen rozgrywanych na świecie” – powiedział ksiądz Karol Kozłowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty