Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Chór Dziecięco-Młodzieżowy „Serduszka” Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie pod dyrekcją Aleksandry Kołeckiej. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Chór Dziecięco-Młodzieżowy „Serduszka” Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie pod dyrekcją Aleksandry Kołeckiej. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Utwory Chopina, Bacha, Boellmanna, Händla i popularne z różnych stron świata zabrzmiały wczoraj w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”.
Pierwszy koncert zorganizowano pod hasłem „W hołdzie dzieciom – ofiarom wojen rozgrywanych na świecie”. Zbiegł się z jubileuszem Chóru „Serduszka” prowadzonego przez Aleksandrę Kołecką.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w dzisiejszym koncercie dla dzieci – dzieci dzieciom. „Serduszka” od 35-lat jeżdżą po świecie i głoszą dobrą nowinę. Wierzymy głęboko w to, że będziemy żyć w świecie pokoju, a nie wojen. I z wielkim sercem dla tych dzieci, które niestety poległy, dzisiaj dedykowaliśmy nasze śpiewy – powiedziała dyrygentka.

Na organach Barnima Grüneberga z 1930 roku rozbudowanych w 1966 przez warszawską firmę Kamiński zagrała Katarzyna Ganczarska.

- Wykonałam Suitę Gotycką Leona Boellmanna oraz Fantazję G-dur BWV 572 Jana Sebastiana Bacha, która symbolizuje trzy etapy życia ludzkiego. Ponieważ koncert był dedykowany ofiarom wojny – dzieciom, postanowiłam Fantazję Bacha zakończyć na etapie dzieciństwa. Natomiast na koniec występu zagrałam „Largo” Georga Friedricha Händla, które jest hołdem dla wszystkich dzieci, które zginęły w czasie wojny i wszystkim dzieciom, którym jest źle na świecie – podsumowała Katarzyna Ganczarska.


Festiwal, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw, współfinansują Gmina Miasta Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie. Partnerami przedsięwzięcia są: Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie, Stowarzyszenie SAWP, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, Stowarzyszenie Organowe św. Zofii w Brüssow i Polskie Radio Szczecin SA.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty